Gönen’de iğne oyasından yapılan șeftali ağacı, Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi başardı. Gönen Kadın Girișim Kooperatifi, Gönen’in dünyaca ünlü iğne oyasından bin bir emekle șeftali ağacı örerek Guinness rekorlar kitabında yerini aldı.

191 cm X 140cm ölçüsüyle tescillenen şeftali ağacı, Dünya Kadın Rekoru ‘Dünya Dantelden Heykel Rekoru’ olarak tarihi bir başarıya imza attı. GUİNNESS temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural’ın  Başkanlığındaki Hakem Heyeti, 30 Mayıs 2018 Çarşamba Günü, Gönen’de gerçekleştirilen tescil törenine katılarak, Dünya Kadın ‘Dünya Dantelden Heykel Rekoru’ olarak tescilledi.

Rekor Tescil Törenine, Gönen Kadın Girișim Kooperatifi üyesi kadınlar, protokol mensupları ve Gönen halkı katıldı. Gönen Kadın Girișim Kooperatifi Yönetim Kurulu Bașkanı Emine Kalıpçıoğlu, “Gönen için ne yapabiliriz diye düșündük. Sonunda eskiden Gönen’de bol bol yetișen șeftali ağaçları aklımıza geldi. Kooperatifimizde bulunan 20 hanım arkadașımızın emekleri ile 4 ayda iğne oyasından bir șeftali ağacı ortaya çıkardık. Daha sonra , Guinness Rekorlar Kitabına girebilmek için başvuruda bulunduk. İşte bugünde tescil töreni sonrasında 191 cm X 140cm ölçüsüyle tescillenen şeftali ağacımız, Dünya Kadın Rekoru ‘Dünya Dantelden Heykel Rekoru’ olarak Guinness Rekorlar Kitabına girmeye hak kazandı. Çok mutluyuz” dedi.

Paylaş!