Projemiz daha başında çizdiğimiz yolda ilerlemeye devam ediyor. Bizden kaynaklanmayan ama zaman kaybetmemize neden olan bir kaç küçük sorun yaşasak da, hemen hemen tam istediğimiz ve planladığımız hızda yol alıyoruz.

Kooperatif oluşumu için gerekli tüm ön şartları sağladık. Şu an kooperatife ev sahipliği yapacak mekan arama çalışmalarımız sürüyor.

Projemizin bilinirliği her geçen gün artmakta ve Gönen başta olmak üzere, hemen her yerden projemizi takip edenler çoğalmakta. Yerel yönetimin ve kamu otoritesinin kayıtsız kalamayacağı kadar yol almış durumdayız.

Geldiğimiz bu aşamada, tek eksiğimiz web ve internet uzmanı bir gönüllünün aramızda olmayışı. Daha önce gönüllü olarak bize katılan arkadaşımıza ulaşamıyor, haber alamıyoruz. Maalesef vazgeçtiği anlaşılıyor. Eğer işin bu kısmına sahip çıkacak birini bulamazsak, bu görevi ben yükleneceğim.

İkinci bir sorun ise, başlangıçta hesaplayamadığımızRamazan ayı süreci! Ramazan boyunca kadınlarımızın çalışmaları ister istemez sekteye uğrayacaktır.

Amacımız tüm proje parçalarının 6 Eylül Oya Festivaline kadar tam anlamıyla hazır ve faal olmasıdır. Bunu başaracağız.

İmece çalışmamız bir yandan devam ederken, Şule Akkoyunlu arkadaşımızla beraber konu hakkındaki literatürü tarıyor ve ilginç bulduklarımızı arşivliyoruz. Bunu yapmaktaki amacımız, eğer mali destek bulursak oya hakkında süreli bir yayın çıkarmak, bu mümkün olmazsa e-dergi hazırlamak. Türkçe ve ingilizce olarak hazırlayacağımız bu yayınların hem kooperatifimizin ve ilçemizin tanıtımına destek olacağını hem de benzer oluşumların bir adım önüne geçmemizi sağlayacağını düşünüyoruz.

Bugün itibariyle katılımcı ve destekçilerimizin katkısını beklediğimiz bir kaç hususu belirtmek isterim:
1- Kalem erbabı hemşerilerimizden, oyanın tarihi, sanatsal değeri, sembolizmi, kadın ve ilçemiz için anlamı vs üzerine orijinal metinler
2- Gönen’de yerleşik bir proje danışmanı
3- Bir webmaster
4- Bahçeli kiralık bir ev (bildiğiniz tanıdığınız birileri var ise..)

Tüm katılımcılarımızın, üyelerimizin ve Gönen sevdalısı destekçilerimizin olan bitenden haberdar olmalarını ve süreci yakın plan izlemelerini sağlayacak bilgilendirme paylaşımlarımız aralıklarla devam edecek.

Görüş ve önerileriniz şimdiye kadar bize yol gösterdi, bundan sonrası içinde değerlendirmelerinizi bekliyoruz.
Zaman ayırdığınız için teşekkür eder, daha güzel bir Gönen’e hep birlikte ulaşmayı dilerim.

Paylaş!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.