GÖNENKADIN Yönetim Kurulu ilk profesyonel yöneticisini göreve atadı. Kooperatifleşmeye giden yolda en büyük aşama olan imeceyi kurgulayan ve süreç esnasında gönüllü katkı veren Recai Tekin, GÖNENKADIN’ ın ilk Genel Müdürü oldu.

Tanıtım, pazarlama, satış ve ürün yönetimi konularında çalışmalar yapmak üzere görev alan Recai Tekin, ilk önceliklerinin iğne oyasındaki emek ve sanatı görünür kılmak olduğunu ve bunun başarılması halinde oya sanatının pazar tezgahlarından kurtularak hak ettiği yere geleceğini söyledi.

Gönen’de iğne oyası dışında bir çok iplik sanatının icra edildiğini, envanterlerinde bu ürünlere de yer vermek istediklerini belirten Tekin, tarım-gıda ve turizm alanlarında gerçekleştirmek istedikleri bir çok projelerinin olduğunu, kentin sosyal hayatına olumlu katkı sağlayacak ve kent kimliğinin pekişmesine yardımcı olacak çalışmaların da en az el sanatları kadar önemli olduğunu vurgulayarak, bu konularda fikri olan, proje üreten tüm Gönenlileri kooperatif çalışmalarına destek vermeye çağırdı.

 

Paylaş!