Gönen’de hayatın merkezi şehir parkıdır ve güzelliğiyle bu konumu hak ettiği tartışmasızdır.

Gönen’linin günlük hayatında Şehir Parkı’nın önemli bir yeri vardır. 70 li yıllardan bu yana, Gönen parkı, kent sakinlerine dışarıda birlikte zaman geçirme kültürü ve adabı  kazandırmıştır ve halen kentin en önemli sosyalleşme mekanıdır. Özellikle yaz aylarında, nem ve sıcağın da etkisiyle, insanlar günlük hayatlarının kısa da olsa bir bölümünü mutlaka, geniş bir gölgelik alan sunan bu yemyeşil parkta geçirirler.

Şehir parkında bulunan 4 ayrı kafeteryanın her birinin farklı bir müşteri kitlesi vardır. Gündüzleri genelde gençlerin, termal banyolardan çıkan misafirlerin ve emeklilerin buluşma yeri olan park, güneşin kaybolmasıyla bütün kent halkının akın ettiği kalabalık bir mekan haline gelir.

Burada anneler oğullarına gelin bulur, gençler ise sevgilileri ve arkadaşlarıyla buluşurlar. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar kalabalık dağılmaz. Sonrasında ise, kentin tüm sokakları parktan dönen insanların ayak sesleriyle dolar. Gönen’de hayatın merkezi şehir parkıdır ve güzelliğiyle bu konumu hak ettiği tartışmasızdır.

Paylaş!