Kooperatifimiz eliyle, firmalar için façon üretim yapmak da dahil olmak üzere, süs bitkisi yetiştiriciliğinin her alanında faaliyet göstermek ve ilçemiz için yeni bir istihdam kaynağı yaratmak istiyoruz.
Bitkiler hem görünüşleriyle hem de insana verdikleri pozitif enerjiyle yeri doldurulamaz şeyler arasında. Hatta psikiyatri alanında uzmanlık yapmış pek çok bilim insanı; bitkilerin insanlara olumlu düşünceler aşıladığını, yaşama sevinci verdiğini savunuyor. İlaveten çiçekler yüzyıllardır insanoğlunun en klişe armağanlarından biri olmasına rağmen, kimse hediye olarak çiçeklerden vazgeçmiş değil.
Tüm dünyada geçerli ve etkili para kazanma yöntemlerinden biri olan süs bitkisi yetiştiriciliği, ülkemizde de büyük miktarlarda yatırım almaktadır. Ayrıca üretilen süs bitkileri yalnızca iç pazarda kullanılmakla kalmayıp, bu sektör ihracat yaptığımız alanlar arasına da girmiştir. Öte yandan, süs bitkisi yetiştiriciliği denilince akla ilk gelenler yalnızca bilindik çiçekler olsa da bu alanda konuşulması gereken pek çok farklı çeşit vardır ve Gönen iklimi, verimli toprakları ve termal kaynaklarıyla hemen tüm çeşitlerin yetiştiriciliğinin yapılabileceği yerler arasındadır.
Kooperatifimiz eliyle, firmalar için façon üretim yapmak da dahil olmak üzere, süs bitkisi yetiştiriciliğinin her alanında faaliyet göstermek ve ilçemiz için yeni bir geçim kaynağı ve istihdam alanı yaratmayı hedefliyoruz.

Paylaş!