Eylül ayının birinci haftasında gerçekleştirilen fuar kapsamında, Ulusal ve yerel firmaların katılımı ile  kültür sanat ve eğlence faaliyetleri düzenlenmektedir.

Bayanlarımızın elemeği, göznuru “İĞNE OYASI” için Gönen Oya Çeyiz Fuarı düzenlenmektedir. Bu etkinlik Gönen’in Kurtuluş Tarihi olan 6 Eylül tarihini de içine almaktadır. Festival dahilinde Gönen Belediyesi, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Kaplıcalar A.Ş.’nin işbirliği ile organize edilen festival “Başörtüsü” ve “Oda Takımı” dallarında yarışmalar düzenlenmektedir.

Fuarın kapsamında, Ulusal ve yerel firmaların katılımı ile  kültür sanat etkinlikleri ve eğlence faaliyetleri Eylül ayının birinci haftasında gerçekleştirilmektedir. Fuar standları arasında; el işi ve el işi ev tekstili ürünleri standları, Gönen Belediyesi standı, sponsor standları, şifalı bitkiler standları, kaplıca turizm standları, halk eğitim merkezi standları, yiyecek içecek standları, zeytin ve zeytin ürünleri standı yer alır. Bilindiği üzere, Gönen’de kadınlar, uzun yıllardan beri; doğayı ve tüm sevinçleri, hüzünleri, beklentileri ile yaşamı sanata dönüştürüyor, el emeği göz nuru ürünlerle hem evlerine hem de ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar.

Paylaş!