Sipariş ve İptal

Sipariş Verme

Teslimat Adresi
GÖNEN KADIN Sanal Market’te teslimat adresi bazında gönderi bedeli uygulaması bulunmaktadır. Bu sebeple yapacağınız adres seçimini, siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz adrese göre yapmanız gerekmektedir.
Ürün Arama:
Aradığınız ürünün adını ürün sayfanın üstünde bulunan arama kutucuğunun içinde yazıp “Ara” butonuna tıklayarak istediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz. Bununlar beraber ürün kategorilerini gezebilir ve istediğiniz ürünlere kategori adlarına tıklayarak da ulaşabilirsiniz.
Siparişe Ürün Ekleme, Çıkarma ve Miktar Değiştirme:
Ürünlerin yanındaki “Sepete at” butonuna bastığınızda ürünün sepetinize eklendiğini göreceksiniz. Bir ürünü sepetinizden çıkartmak için ürünün yanındaki x butonuna asmanız yeterlidir. Sepetinize eklediğiniz bir ürünün miktarını değiştirmek istiyorsanız “Sepetiniz” butonuna tıklayarak sepetinizin içini görüntüleyebilirsiniz. Her ürünün yanında bulunan miktar alanını kullanarak ürünlerin miktarlarını artırabilir veya azaltabilirsiniz.
Alışverişi Tamamlama:
Alışverişinizi tamamlamak için “Sepetim” sekmesine tıklayarak sepetinizin içini görüntüleyebilir, siparişinizde dilediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünler ile ilgili bize iletmek istediğiniz bir not varsa bunu “Sipariş açıklama” bölümüne yazabilirsiniz.
(kapı zili çalmadığı için apartman görevlisinden yardım isteyebilirsiniz gibi.)
İstediğiniz notları yazıp, değişikliklerinizi yaptıktan sonra siparişinizi tamamlamak için “Satın al” butonuna tıklamanız gereklidir.
Daha sonra karşınıza gelen ekrandan üyelik girişi yaparak alışverişinize devam edebilirsiniz. Henüz üye olmadıysanız “Üye Olun” seçerek üye olabilir veya üye olmadan sipariş tamamlama işlemine devam edebilirsiniz.
Adres ekranından teslimatın yapılmasını istediğiniz adresi girebilirsiniz. Eğer ilk alışverişiniz değilse kayıtlı adresinizi seçebilir veya yeni adres girebilirsiniz. Teslimat adresinizi girdikten sonra “Devam” butonunu tıklayarak fatura adresi alanından fatura adresinizi seçebilir ya da “Yeni Adres Ekle” den yeni bir fatura adresi tanımlayabilirsiniz.
Ödeme ekranında gerekli bilgileri doldurduktan sonra “Devam” butonuna tıkladığınızda siparişinizin onaylandığına dair bir ekran görüntülenecektir ve sipariş onayı kayıtlı e-mail adresinize gönderilecektir.
İlk alışverişinizde müşteri hizmetleri tarafından aranacak ve adres ve sipariş teyidi alınacaktır. Bu sebeple size ulaşabileceğimiz telefon numaralarını sisteme girmeniz çok önemlidir.

Online ödemeli siparişlerde görevlilerimiz tarafından aranarak adreste kredi kartı ve kimlik kontrolü talep edilebilir. Adreste kredi kartı ve kimlik ibraz edemeyen müşterilerimize sipariş teslimatı yapılmayabilir.
* Siparişteki ürün fiyatları, siparişin oluşturulduğu gün geçerli olan fiyatlardır.
* Kampanyalarda aksi belirtilmediği sürece siparişin teslim edildiği gün değil, oluşturulduğu gün baz alınacaktır.

Sipariş İptali
Vermiş olduğunuz siparişinizi market@gonenkadin.com adresine elektronik posta göndererek iptal edebilirsiniz.
Sipariş ödemenizi kredi kartı ile online olarak yaptıysanız, bu tutar banka tarafından açık provizyon olarak gözükmektedir. Sipariş teslimattan sonra tarafımızca satışa döndürülmektedir.
Siparişi teslim almadan iptal edilmesi durumunda provizyon, kartınızın bağlı olduğu banka tarafından otomatik olarak ortalama 10 işgünü içerisinde kaldırılmakta ve tutar kartınızın limitine geri yansıtılmaktadır. Debit kart (bankamatik kartı) ile online yapılan alışverişlere ait iptal / iade süreci 45 gündür.
Kapıda kredi kartı ile ödeme yapmanız durumunda, siparişinizi teslimat sırasında iptal etmek isterseniz, iptal işlemi pos cihazı üzerinden anında yapılmaktadır.
Sipariş teslimatından birkaç gün sonra yapılacak olan iptaller için ise bankaya tarafımızdan iptal ve iade talebinde bulunulacak olup, ilgili banka kartına ait olan iade prosedür süreci işleyecektir.